Чоловіки, які вирішують зайнятися бодібілдінгом, особливу увагу приділяють зростання спини. На жаль, новачки дуже часто «забувають» про те, як важливо тренувати м'язи спини: і в результаті фігура виглядає непропорційною - ноги і руки підкачані, живіт підтягнутий, а ось спини, як мовиться, «ні». Одні з найпомітніших м'язів спини - найширші. Саме їх часто називають «крилами». У цій статті ми поговоримо про те, як якісно прокачати м'язи спини.
Починаємо з домашніх тренувань
Звичайно ж, кожному хочеться досягти бажаного результату як можна швидше. Але дуже важливо бути готовим до того, що працювати доведеться довго і старанно. В принципі, ви зможете накачати крила будинку, якщо підберете максимально ефективну програму.
Тому якщо вас цікавить, як швидко накачати крила, обов'язково виконуйте наступні вправи:
Підтягування на турніку
Підтягування з власною вагою - це одне з основних і найбільш вправ для тих, хто хоче накачати спину. Для новачків може виявитися складно підтягнутися навіть кілька разів. Але результати будуть поліпшуватися, якщо ви будете робити хоча б 1-2 підтягування, але кожен день. Встановити турнік можна вдома - а можна займатися і на спортмайданчику.
Вправи з гантелями
Відразу слід обмовитися: вага гантелей повинен бути досить великим. А вправи, які ви оберете, повинні давати найбільше навантаження саме на спину, а не на руки. Відмінна вправа для «крил» - відведення гантелей тому. Виконується ця вправа в положенні сидячи, але стежте за тим, щоб спина була рівною.
Віджимання від підлоги
Якщо ви займаєтеся в домашніх умовах, можете урізноманітнити комплекс віджиманнями від підлоги. Ця вправа дозволить опрацювати не тільки руки, але і зробить свій внесок у розвиток найширших м'язів спини.
Як досягти швидкого результату
Регулярні тренування і правильний комплекс вправ - це головні принципи тренінгу для розвитку «крил». Але дуже важливо знати деякі нюанси. Наприклад, кожну вправу слід виконувати з великою кількістю повторів (12-20). Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, то навантаження слід розподіляти таким чином: один день - приділяйте повної опрацювання спини, а в інші - робіть вправи на інші групи м'язів, але додавайте одну (максимум - дві) вправа на спину.
У дні роботи над іншими м'язами не обов'язково виконувати складне вправу «крила». Цілком достатньо буде робити гиперэкстензию, але з вагою - це дозволить зміцнити м'язовий корсет і тримати спину в тонусі. Але стежте за самопочуттям: все, що ви робите, має бути з розумом, а ось в крайності впадати не варто.