Кожна людина, яка займається чи тільки планує займатися спортом, ставить перед собою конкретні цілі. Збільшити об’єм м’язової маси, позбутися від зайвої ваги, підтримувати тіло в тонусі, опрацювати проблемні зони - у кожного свої задачі. Для досягнення бажаного потрібні не лише грамотно складена програма занять і систематичність виконання, але також збалансоване харчування. Це значить, що організм має отримувати правильну дозу білків та вуглеводів. Це головна причина того, чому спортсмени доповнюють свої тренування спортивним харчуванням.
Сучасний ритм життя іноді не залишає часу навіть на те, щоб просто сісти та спокійно поїсти, часто нам доводиться обмежуватися легкими перекусами, яких, звичайно ж, зовсім не вистачає нашому організму, щоб поповнити сили, а про інші задачі годі й говорити. До того ж, не кожен може самостійно точно розрахувати дозу білка, який потребують м’язи для збільшення в об’ємі.
Спортивне харчування: які існують види
Для початку варто зазначити, що спортивне харчування - активні добавки для того, щоб організм зміг отримати всі необхідні речовини, звичайно, при умові, що ви систематично тренуєтесь. Воно не замінить ваш раціон, а тільки доповнює його. Вибір потрібного ”препарату” залежить виключно від ваших цілей.
Протеїн. Продукти з високим вмістом білка і практично нульовим вмістом вуглеводів. Якщо ви хочете красуватися красивими м'язами, потрібно включити протеїн в свій повсякденний раціон, адже без потрібної кількості білка ваші м'язи просто не будуть рости. До того ж, якщо ви худнете, то саме білок дозволить розпрощатися з жировими відкладеннями, без шкоди для мускулатури.
Гейнер - білково-вуглеводна суміш для відновлення енергетичного балансу і нарощування м'язової маси. Спортивне харчування відновить сили і енергію для нових звершень, а також прискорить ріст м'язів. Якщо ви не маєте можливості повноцінно харчуватися, то це відмінний варіант для «перекусу», але не захоплюйтеся.
Амінокислоти. Незамінні речовини, які допомагають по цеглинці вибудовувати і налагоджувати наш організм, починаючи від мозку і закінчуючи м'язами. Після ефективного тренувального процесу вони допомагають відновити сили і знижують больові відчуття.
Креатин. Збільшує витривалість і продуктивність при інтенсивних тренінгах. Сукупність гліцину, метаболіту і аргініну позитивно впливає на гідратацію клітин, за рахунок чого прискорюється синтез білка і відбувається оновлення тканин.
Жироспалювачі. Їх основне завдання, як вже зрозуміло з назви, полягає в спалюванні жирових відкладень. Якщо ви хочете позбутися від парочки кілограмів, надати тілу спокусливий рельєф, додайте в свій раціон такий тип спортивного харчування. Не сподівайтеся на те, що після прийому добавки сантиметри на талії розчиняться самі по собі. Препарат працює виключно в тандемі з регулярними фізичними навантаженнями.
Енергетики. Захоплюватися ними не потрібно сильно, але відновити сили, щоб знову піти в бій іноді можна. До їх складу входять так звані «швидкі вуглеводи», які моментально засвоюються, дозволяючи ефективно провести тренувальний процес.
Вітаміни. П'ються вони, як правило, курсами, зміцнюють імунну систему і підвищують витривалість. Більшість початківців-прихильників здорового способу життя віддають перевагу саме вітамінного комплексу.
Звичайно, є спортсмени, які досягають високих результатів без будь-яких добавок, але вони чітко слідкують своїм раціоном, кількістю спожитих вуглеводів та білків. Важливо не пропускати прийоми їжі, не слід заміняти повноцінний обід банальним бутербродом, важливо слідкувати за своїм харчуванням
Скільки коштує спортивне харчування? Батончики, спеціальні арахісові пасти, банки різних розмірів - сьогодні ринок здатний здивувати багатим асортиментом не лише новачків, але й досвідчених спортсменів. Не обов’язково відразу ж купувати велику порцію. Купуйте ту кількість і вид, які вважаєте необхідними. І не турбуйтеся, що ща завтра можуть все розкупити, а для вас нічого не лишиться.
В Україні купити спортивне харчування можна в інтернет-магазині “Інтер Атлетика”. В каталозі ви підберете те, потребують ваші м’язи.