044 391 33 44
  1. Блог

Кардіо навантаження і слабке серце: як правильно скласти тренувальну програму?

Кардіо навантаження і слабке серце: як правильно скласти тренувальну програму?

Займатися спортом потрібно і можна в будь-якому віці, дітям і дорослим, людям з різним рівнем фізичної підготовки та різноманітними цілями. Важливо виконувати посильну програму, адже одна із головних задач фізичної активності - зміцнити здоров'я, а не нашкодити власному організму. Біг, велосипедна їзда, плавання, підіймання та спускання східцями - кардіо програма, яку ми виконуємо щодня. Якщо ви поставили перед собою мету "надати тілу спокусливі форми, позбутися зайвої ваги", прийдеться працювати.

Кардіо навантаження і слабке серце: як правильно скласти тренувальну програму?

Але чи можна тренуватися людям з захворюваннями серцево-судинної системи?

Користь фізичного навантаження для здоров'я і серця

Тренування важливі для злагодженого функціонування організму. Часто малорухливий спосіб життя призводить до різних захворювань серцево-судинної. Тому не потрібно шукати відмовку, що ви хворієте, аби тільки не займатися спортом. Як визначити рівень навантаження - це вже правильне питання, відповість на яке лікар. Він також допоможе грамотно скласти індивідуальну систему занять, враховуючи ваш діагноз і зважуючи всі ризики.

Які найпоширеніші захворювання серцево-судинної системи і як правильно тренуватися?

  • Гіпертонія. Висока активність сприяє підвищенню артеріального тиску. Що робити і як займатися в таких випадках? Гіпертонікам рекомендується в ході занять прислухатися до власного організму. Так, "шум" у вухах, запаморочення і нудота - сигнали про те, що заняття слід негайно припинити. Пити менше рідини під час тренінгу і не приймати гарячий душ після - ще два важливих правила, про які не треба забувати.
  • Аритмія. Дозволяється виконувати базові завдання кардіо (НЕ високоінтенсивні), використовувати домашні кардіотренажери, задавши мінімальний або середній ритм. Також не слід використовувати різні спортивні обтяження для розширення тренувальної програми. Йога, плавання, ходьба - дозволені види фізичної активності. Краще не ризикувати власним здоров'ям і скласти програму занять з тренером і лікарем.
  • Стенокардія. Головне завдання - зміцнити стінки судин і поліпшити транспортування кисню до тканин. Що можна виконувати? Легка гімнастика, розминка, йога, прогулянки на свіжому повітрі сприяють поліпшенню самопочуття без ризику для себе. Необхідно стежити за частотою серцевих скорочень - цей показник не повинен збільшуватися більше, ніж на 20%.

Які вправи підходять людям із захворюваннями серця?

Одне з основних правил будь-якого тренування - стежити за реакціями власного організму, самопочуттям. Пульс повинен знаходитися в межах 120-140 ударів за хвилину. Якщо відчуваєте прискорене серцебиття, задишку, нудоту і запаморочення, краще відпочити або зовсім припинити заняття.

Кардіо навантаження і слабке серце: як правильно скласти тренувальну програму?
  • Біг, ходьба, плавання велосипедна їзда, гімнастика. Рекомендується перші 2-3 заняття провести під чітким керівництвом персонального тренера. Професіонал навчить правильно дихати, стежити за положенням тіла.
  • Орбітрек, велотренажер, степпер. Займатися вдома або в тренажерці - вирішувати тільки вам. Сучасне кардіо обладнання спроектовано для комфорту кожного користувача. Задати посильний ритм, не перевантажуючи організм, мають можливість і сердечники, і професійні спортсмени, які віддають перевагу високоінтенсивним навантаженням. А на вбудованому екрані показники завжди знаходяться перед очима: пульс, швидкість руху, пройдена дистанція.

Грамотно складена тренувальна програма допоможе зміцнити головний м'яз - серце, поліпшити роботу дихальної та кровоносної системи. Виконувати кардіо завдання ви можете просто неба, в тренажерному залі або в комфортній домашній атмосфері. Широкий асортимент кардіотренажерів для дому пропонує інтернет-магазин товарів для спорту та активного відпочинку Inter Atletika. У каталозі ви знайдете моделі в бюджетному сегменті, а також професійні тренажери іменитих виробників.

Переваги обладнання в тому, що задати потрібний темп мають можливість всі охочі підтримувати себе в тонусі: і початківці, і професіонали, і сердечники, і люди із захворюваннями опорно-рухового апарату. Головне - відповідально підійти до тренувань, не навантажувати організм вище дозволеного і вибрати якісне спортивне обладнання.