Шоломи
Шолом – надійний захист під час катання
Велосипедна їзда сприяє формуванню красивого тіла, зміцнює м'язи, дарує відчуття легкості і заряджає бадьорістю. Що потрібно велосипедисту, щоб їзда була комфортною, а головне - безпечною? Незамінний аксесуар, купувати який необхідно разом з велосипедом, - шолом. Він вбереже голову від травм і струсів при падінні.
Захисний шолом - гарантія безпеки в будь-якому віці
Використовувати таку екіпіровку потрібно не тільки дітям, а й дорослим, оскільки впасти з велобайку можна в будь-якому віці. До того ж, можна використовувати виріб, коли ви або ваша дитина будете кататися на роликах, ковзанах чи самокаті. Необхідно завчасно подбати про безпеку і звести ризик отримання травм до мінімуму.
Вибір велошолома - не така складна задача, як може здатися з першого погляду. Потрібно знати всі характеристики і параметри моделі. Даному виду захисної екіпіровки притаманні свої специфічні особливості, які відобразилися в конструкції:
- Корпус виробляється із спінених матеріалів - пінополіуретану і пінополіпропілену. Більш дорогі варіанти виробники можуть додатково зміцнювати карбоновими і нейлоновими нитками. У корпусі є вентиляційні отвори або щілини, а жіночі моделі можуть мати навіть отвори для волосся (для косичок або хвоста).
- Оболонка. Матеріалом для виготовлення, як правило, служить високоміцний пластик. Оболонка може мати яскраве дизайнерське оформлення, тому ви з легкістю підберете виріб до кольору вашого одягу чи навіть відтінку настрою.
- Фіксуючі ремінці надійно фіксують виріб на вашій голові. Регулюються за допомогою спеціального повзунка. Сучасні моделі оснащені спеціальними кріпленнями, які залишають ділянки для потовиділення і при цьому надійно “сидять” на голові.
Види шоломів
Залежно від цільового використання, велошоломи класифікують:
- Гоночні - найпоширеніша модель. Відрізняються універсальністю, підходять практично для будь-якого виду катань.
- Гірські мають високий ступінь захисту. Гірські велошоломи оснащені спеціальними сонцезахисними козирками, мають надійну і міцну систему кріплення.
- Спортивні вважаються бюджетним типом амуніції. До даної категорії відносять трекінгові, скейлінгові моделі.
- Дитячі - універсальні велошоломи, які підходять для дітей у віці від 2 до 12 років, відрізняються яскравим дизайном.
Як вибрати захисний велошлем?
Потрібно вибирати виріб не за його зовнішнім виглядом, а за якісними характеристиками, розміром і формою.
- Аеродинаміка. Хороша вентиляція досягається шляхом використання легких матеріалів. Трж, чим менше буде використано пластика, тим більше буде простору для потоку повітря. Завдяки спеціальному каркасу, який повністю прилягає до голови, істотно поліпшується вентиляція. Це відмінна риса шоломів останнього покоління: прекрасна аеродинаміка.
- Вага. Більшість сучасних шоломів важать не більше 200 грам. Вони дійсно зручні, тому ви їх навіть не відчуєте.
- Дитячий або дорослий шолом обов'язково має відповідати нормам безпеки, тому для їх створення використовуються спеціальні матеріали і сучасні технології.
- Розмір. Неправильно підібраний шолом просто не захистить вашу голову. Екіпірування обов'язково має добре сидіти, але не передавлювати шию чи голову, не бовтатися. Щоб не помилитися з розміром виробу, слід виміряти окружність голови за найбільшим діаметром (приблизно на 2 см вище рівня брів). Потім зіставити дані з характеристиками по кожній окремій моделі. Можна орієнтуватися на універсальні цифри вимірів в діаметрі: чоловічі - 51-64 см; жіночі - 50-57 см; дитячі - 46-57 см.
- Шолом має сидіти на голові прямо, не бовтатися, не сповзати і не обмежувати видимість. В правильно закріпленій екіпіровці ви будете почувати себе комфортно.
В інтернет-магазині "Інтер Атлетика" представлено кращі варіанти, які підійдуть і дорослим, і дітям. Ми пропонуємо купити недорого захисні шоломи для безпечної їзди. Вибирайте модель, яка відповідає вашим параметрам і насолоджуйтеся активним відпочинком на свіжому повітрі.