Спортивна статура - це не мода, а здоровий спосіб життя. В гонитві за досконалими формами ми обмежуємо себе в харчуванні, тестуємо на собі розрекламовані креми для схуднення чи таблетки з чудо ефектом розщеплення жирів. Щоб бути завжди в тонусі та прекрасному настрої, мати міцне здоров'я і красиве тіло, достатньо займатися спортом і переглянути свій раціон, виключивши шкідливі вуглеводи та жири. Існує багато різноманітних напрямів спорту, тому вибрати заняття для душі не складе труднощів.
Сьогодні користується популярністю такий нехитрий і простий у використанні тренажер, як степ-платформа. Спортінвентар підходить для фітнесу, аеробіки, кардіотренувань і навіть силового тренінгу. А займатися з комфортом і в задоволення можна як в тренажерному залі, так і дома.
Для чого потрібна степ-платформа?
Як виглядає обладнання? Класична модель за зовнішнім виглядом нагадує маленьку лавочку Варто відзначити, що для зберігання потрібно зовсім мало вільної площі, тому такий багатофункціональний тренажер можна купити навіть для використання в невеликій міській квартирі. Рухи на ньому імітують спускання по сходах, займаєтеся ви в затишній домашній атмосфері під улюблену музику чи фільм.
Спортивний помічник допоможе позбутися зайвої ваги, надати ногам рельєфні обриси, забути про хронічну втому і стрес. В ході занять основне навантаження йде на нижню частину тіла, але, використовуючи додатково гантелі, еспандери для фітнесу, можна значно розширити тренувальну програму і включити в роботу м'язи спини, преса, рук, плечового пояса. Так, на одному невеликому тренажері, можна прокачати мускулатуру та отримати максимум користі від тренувального процесу.
Степ-платформа знадобиться також у силових вправах, для виконання яких потрібна лава. Віджимання, планка, комплекс вправ з гантелями, вистрибування - з усіма завданнями допоможе впоратися універсальний і простий в експлуатації спортивний помічник.
Класифікація степ-платформ
Сучасний ринок товарів для спорту пропонує різні варіанти, які відрізняються матеріалами, розмірами, дизайном, ціною степ-платформи. Від особливостей конструкції залежить функціональність вашого спортінвентарю.
Виділяють наступні групи:
Нерозбірні. Найпростіша низенька і компактна лава. Такі рішення зустрічаються все рідше, оскільки вони не дуже практичні у використанні. Низька ціна на платформи для степ-аеробіки - безперечна перевага.
Розбірні. Користуються попитом і популярністю, як в спортзалах, так і вдома. Конструкція збірна: є спеціальні опори, що дозволяють варіювати висоту виробу в межах 2-3 рівнів. Тож, цифра змінюється від 10 до 25 сантиметрів, що дозволяє збільшити навантаження на м'язи, враховуючи цілі та фізичну підготовку спортсмена.
Балансувальні. Їх поверхня виконана у вигляді великої силіконової півсфери, як правило, оснащені зручними ручками: до півсфери кріпляться два поручні на шнурках. Так, ви зможете утримувати рівновагу і не зісковзувати під час занять.
Комбіновані. Це трансформери, які можна використовувати не тільки для фітнесу та аеробіки. Такі моделі відрізняються багатофункціональність і відносно високою ціною, якщо порівнювати з вищепереліченими аналогами, проте це коштує того.
Обираємо платформу для аеробіки: на що звернути увагу
Довжина і ширина. Тренування мають бути ефективними та комфортними, тому не нехтуйте цим пунктом. Ідеальною вважається довжина від 80 см, а ширина - 35-41 см. Виробники рекомендують до довжини стопи накинути приблизно 10-12 см.
Висота і кількість рівнів. Якщо у вас нерозбірна модель, то без варіантів. Якщо ж ви купили степ-платформу розбірну, висота змінюється у 2-3 положення, що дозволяє вибрати відповідне навантаження. Новачкам досить 10 см, професіоналам - до 25 сантиметрів.
Стійкість і амортизація. Виробники вказують максимально допустиму вагу користувача, на який розрахований виріб (100-130 кг). Не забувайте враховувати не тільки власну, але також вагу додаткового обтяження, яке ви використовуєте для тренінгу (гантелі, гирі тощо). Поверхня не повинна прогинатися, пружинити або ковзати по підлозі. У дорожчих рішеннях пластик пружинить менше, важить більше, внаслідок цього тренажер стійкий і не стрибає разом з вами.
Покриття. Від цього залежить ваша безпека. Важливо, щоб стопа не ковзала під час тренувань. Поверхня може бути ребристою, мати гумове покриття.
Матеріал і конструкція опор. Більшість платформ виробляють із пластику, а важкий металевий каркас розташовується всередині. Матеріал стійкий до деформації, механічних пошкоджень, витримує високі навантаження. Центр ваги припадає на опори, тому на їх конструкцію необхідно звернути увагу. Вони бувають розбірні й такі, що конфігуруються. У першому випадку можна окремо придбати опори, якщо наявні загубилися або просто бажаєте "додати висоти". Степ-платформи на ніжках (конфігуруються) вважаються більш безпечними та практичними, до них відносяться: Reebok Step RSP-16150 або Reebok RAEL-11150BL.
Систематично тренуючись, ви опрацюєте тіло, поліпшите роботу дихальної та серцево-судинної систем, в цілому зміцните здоров'я і піднімете собі настрій.
В Україні купити степ-платформу можна в інтернет-магазині "Інтер Атлетика". Ми раді запропонувати покупцям великий вибір, апетитні ціни, високу якість, оперативну доставку в будь-яку точку країни та тривалий термін служби виробу.
Моделюйте тіло мрії в домашніх умовах, займаючись на надійному обладнанні!