Турбота про власне здоров'я починається з вас, з того місця, куди ви повертаєтеся після робочого дня - дому. Якщо ви хочете тренуватися в зручний час - створіть власний спортивний зал. Слід підійти відповідально до такого питання, як облаштування тренажерки в стінах власної квартири, продумавши кожен крок.
Переваги домашнього спортзалу
- Ви підбираєте обладнання, яке відповідає всім вашим вимогам і побажанням.
- Займаєтеся в зручний час. Вам більше не потрібно підлаштовуватися під робочий графік спорткомплексу.
- Комфортна обстановка.
- Тренуєтесь, не соромлячись сторонніх поглядів.
- Гігієна. Вироби тільки для індивідуального використання.
- Зміцнювати здоров'я і удосконалювати фігуру мають можливість всі члени сім'ї.
Організації тренажерного залу вдома - просто і доступно
Як самостійно створити повноцінний домашній спорткомплекс? Задача не настільки складна, як може здатися на перший погляд. Вільна площа, правильні тренажери, продуманий інтер'єр - основні “інгредієнти” для реалізації вашої задумки. Якщо є можливість, краще виділити під облаштування цілу кімнату, нехай навіть невелику, але світлу і з хорошою вентиляцією.
Мета тренування. Це найперший крок, від нього залежить організація простору, а також вибір агрегатів. Кардіотренажери - найкращі помічники в боротьбі із зайвою вагою. Велотренажери, степпери, бігові доріжки, орбітреки - найпопулярніші представники сімейства кардіообладнання. Покращуйте роботу легенів і серця, настрій і загальний стан організму. Ваша мета - збільшити і зміцнити м'язову масу, сформувати красивий рельєф - вибирайте силові установки: шведські стінки, навісні турніки, лавки, гирі, штангу. Якщо дозволяє площа приміщення, можна купити мультифункціональну станцію. Систематичні тренування на такій конструкції допоможуть комплексно опрацювати всі м'язові групи.
Мінімум обладнання для повноцінних занять. Шведська стінка - універсальний і багатофункціональний тренажер для ефективних занять. Мабуть, з нього можна почати. В "арсеналі" домашнього спортзалу повинні бути: кардіотренажер (наприклад, бігова доріжка і орбітрек або велотренажер), навісні турніки, набір гантелей, лава. Облаштовувати спортивний зал ви можете поступово.
Грамотне облаштування приміщення. Важливо продумати все до дрібниць:
- Добре вентильована і світла кімната. Заздалегідь подбайте про те, щоб був потік свіжого повітря.
- Простір для безпечного виконання завдань. Мінімальна відстань між агрегатами і / або навколишніми предметами має становити хоча б півметра.
- Для підвищення результативності рекомендується прикрасити стіну великим дзеркалом (або парочкою).Так ви будете контролювати правильність виконання вправ. Парочка мотиваційних плакатів допомагають швидше досягти поставленої мети.
- Підлогове покриття. Якісні килимки поглинають шум, не ковзають та роблять тренувальний процес безпечним і комфортним.
- Кольорова гама. При облаштуванні домашнього спортзалу дайте політ вашій фантазії. Дослідження психологів показують, що холодні пастельні відтінки (сірі та блакитні) мотивують чоловічу стать на плідне тренування. Жінки показують відмінні результати, якщо в інтер'єрі переважають ніжні кольори - персиковий, пісочний і бежевий. Вважається, що помаранчевий і червоний сприяють підвищенню кров'яного тиску, відтінки жовтого призводять до надмірного збудження, а темні знижують працездатність.
Критерії вибору домашніх тренажерів
- Безпека. Одне з головних правил тренування. Звертайте увагу на якість матеріалів і збірки, конструкцію - вона повинна враховувати всі особливості будови людського тіла.
- Зручність і ефективність. Віддавайте перевагу повнорозмірним моделям. З ціллю економії площі можна зупинити свій вибір на моделях з функцією складання.
- Надійність. Високоякісні установки відрізняються міцністю, витримують інтенсивні навантаження. Тривалий термін служби - одна з основних вимог.
- Простота у використанні. Зрозумілий і легкий принцип роботи - важливий пункт, який слід враховувати.
- Ергономічність. Сучасний ринок товарів для спорту та активного відпочинку пропонує компактні моделі, які не поступаються за функціональністю більш габаритним аналогам.
Головні секрети ефективних занять - грамотно складена програма, систематичність і якісне обладнання для облаштування домашнього спортзалу.