Медичний м'яч або як його називають в скороченому варіанті - це особливий спортивний снаряд, який завдяки спеціальній поверхні і продуманому пристрою, може використовуватися в процесі тренувань замість бодибар і гантелей. Це коло, який наповнений спеціальним складом. Найчастіше використовується пісок або тирсу, в більш сучасних варіантах - гель. Це універсальна модифікація, оскільки використовувати легко можна на природі, в умовах будинку і тренажерного залу або фітнес-центру.
Переваги використання
Головною характеристикою цього м'яча є його тяжкість: він поглинає всі удари і не відскакує від підлоги, як це відбувається зазвичай. Крім того, нековзний матеріал, з якого він виконаний, надає ціле поле варіантів для виконання вправи з медіцінбола. Вони розрізняються за колірною гамою не просто так: кожен відтінок означає свою вагову категорію, яка може бути позначена в межах від 1 до 10 кг. В каталозі магазинів можна зустріти оснащені однією або відразу декількома ручками, які нагадують гирю або автомобільний кермо. Для жіночого фітнесу найчастіше вибирають вироби з вагою не більше двох кілограм.
Завдяки цьому простому пристосуванню можна ефективно опрацювати всі основні групи м'язів, при цьому не включаючи в програму особливі. Напруга буде обтяжливим, а значить, такі заняття стануть ідеальним рішенням для тих людей, яким необхідно підтримувати форму після перенесених операцій, важких травм або хвороб. Ви точно залишитеся задоволені позитивним результатом і через короткий проміжок часу помітите поліпшення спритності, збільшення швидкості руху, розвиток спритності і сили. Робити легкі комплекси рекомендують літнім людям, які мають ослаблений тонус м'язів і проблеми з суглобами.
Особливості комплексів
Тепер Ви знаєте все про це спортивному обладнанні, тому варто ознайомитися з його важливими аспектами застосування. Глибока опрацювання м'язів-стабілізаторів - це заслуга округлої форми снаряда. Це означає, що навіть через місяць активності Ви відчуєте повноцінну і стабільну роботу всього зв'язкового апарату, оскільки будуть задіяні всі треновані тканини нашого тіла. Медбол вправи можна виконувати в парі, індивідуально і при цьому якісно зміцнювати прес і спину. Як результат: у Вас буде помітно підтягнута і більш струнка фігура.
Така модель має безліч корисних властивостей:
зміцнення опорно-рухової системи;
розвиток і тренування суглобів;
поліпшення загального стану.
Завдяки універсальному вазі і формі, Ви зможете отримати потрібний показник опору в будь-якому діапазоні рухів і активної позиції. Починати виконання комплексу можна з мінімальною кількістю кіло, а після цього приступати до поступового збільшення з ускладненням техніки.
Формуємо план занять
Перед стартом виконання, обов'язково проведіть легку розминку. Найкраще підійдуть обертання плечима, повороти голови, хвилинна ходьба і біг на місці, а також нахили 10 разів. Слід виконати по 2-3 підходи для якісного розігріву.
А тепер самі медицинбол вправи:
Нахили: медбол на витягнутих руках над головою, ноги на ширині плечей. Опускаємося до правої ноги, піднімаємося вгору, вихідне положення. Повторюємо для іншої кінцівки.
Зберігаємо попереднє положення і починаємо присідати, немов хочемо опуститися на стілець. Фіксуйте, щоб стегна залишалися на одній паралелі з підлогою.
Планка. Слід впертися долонями в медбол, а носками в поверхню підлоги. Тіло повинне зберігати пряму лінію, прес знаходиться в напрузі. Затримайтеся для початку на 40-50 секунд.
На колінах. Зберігаємо поставу, тримаємо вага над головою. Нога відведена в сторону і стає на опору. Корпус опускаємо в сторону витягнутої, залишаємося в цьому положенні і повертаємося. Повторити з затримкою в іншому напрямку.
Сідаємо, беремо тренажер в руки і стискаємо долонями. Корпус опущений назад, коліна зігнуті: фіксуємо роботу преса. Після цього робимо скручування вправо і вліво, повертаючись в первинний стан.
Віджимання такі ж, як і в звичному вигляді, тільки долоньками впираємося в м'яч. Якщо це буде складно, можна опустити зігнуті чашечки на підлогу./li>
Щоб уникнути раптових ситуацій, дотримуйтесь необхідні запобіжні заходи: завжди тримайте спину рівною, утримуючи бол, разгибайтесь максимуму. Краще проконсультуєтеся з лікарем або тренером, якщо у Вас є протипоказання до фізичних навантажень.