Одним з найпопулярніших видів спорту є, звичайно ж, плавання. Можливо, частково тому, що плавання асоціюється не тільки з фізичним навантаженням, але і з розслабленням м'язів. До того ж, цей прекрасний вид спорту дозволяє в досить короткі терміни відточити свою фігуру. Але для того, щоб тренування приносили лише користь, займатися потрібно, що називається, «з розумом». У цій статті ми розповімо про основні нюанси занять плаванням, а також про переваги цього виду спорту перед іншими.
Попередня підготовка
Дуже часто новачки допускають помилку - заходять у воду без попередньої розминки. Але це неправильно: якщо ви попередньо не розігріли тіло у воді вас може схопити судома. І добре, якщо це сталося в басейні, а не у відкритому водоймищі - дістатися до берега і перечекати судому буде куди складніше.
Саме тому потрібно взяти за правило попередню розминку:
- Вправи на розтяжку. Перед тим, як зайти у воду, приділіть хоча б 5-7 хвилин розтяжці: махи руками, ногами, повороти шиї - всі ці рухи обов'язково допоможуть приступити до повноцінної тренуванні.
- Маршируємо! Хорошим способом швидкого розігріву м'язів служить така вправа, як марш на місці. Також можна пострибати - але тільки в тому випадку, якщо покриття під ногами - не слизьке.
- Біг. Самий кращий варіант - перед плаванням приділити 15-20 хвилин бігу. Якщо ви займаєтеся в басейні, то можна попередньо побігати на біговій доріжці або велотренажері. Після такого навантаження ваші м'язи будуть готові до плавання.
Як входити у воду
Дуже важливий нюанс - правильне занурення у воду. Занурюватися потрібно поступово - спочатку ноги, потім облити водою руки. Коли тіло звикне до води, можна спробувати зануритися повністю - а вже після цього робити запливи. Пам'ятайте про те, що в заходити в басейн треба «спиною до води», при цьому дотримуючись руками за спеціальну драбинку.
Якщо ви будете купатися у відкритій водоймі - стежте за тим, щоб там не було гострих каменів, осколків. Купатися бажано лише там, де поверхня досить рівна - інакше ви можете оступитися і впасти, що загрожує травмою.
Як довго купатися
Перше занурення у воду має бути недовгим. Вийшовши з води, можна 1-2 хвилини погрітися під теплим душем або ж зробити кілька вправ. Не потрібно плавати в тому випадку, якщо вода занадто холодна: це загрожує переохолодженням - і наступними захворюваннями.
Стандартна тренування в басейні триває до 45 хвилин - на це час і варто орієнтуватися. Якщо ви купаєтеся у відкритому водоймищі, можете просто купатися з перервами - але обов'язково прикривайте голову від сонця і пийте чисту воду, щоб ваш організм дійсно отримував користь від приємних, але все-таки, навантажень.