097 184 30 63
 1. Блог

Боксерський мішок чи манекен – що вибрати для відпрацювання ударів вдома?

Боксерський мішок чи манекен – що вибрати для відпрацювання ударів вдома?

Для людини, яка займається боксом чи іншими видами бойових мистецтв, важливо підтримувати фізичну форму, тренуватися, вдосконалювати майстерність і відпрацювати техніку ударів. Тому необхідно тренувати силу, витривалість, спритність, швидкість, що, звичайно, краще робити в тренажерному залі з тренером.

Боксерський мішок чи манекен – що вибрати для відпрацювання ударів вдома?

На жаль, через щільний робочий графік не завжди є можливість відпрацьовувати майстерність в залі, але організувати спортзал можна та у власному домі та відточувати техніку в зручний час, не підлаштовуватись під робочий графік спортцентру.

Вибір тренажера для відпрацювання ударів

Ви твердо вирішили, що готові займатися вдома, але не знаєте, з чого почати і який вибрати снаряд для тренінгу? Боксерська груша чи мішок і манекен - популярне обладнання і для новачка, і для досвідченого борця. Щоб порівняти між собою ці два продукти, необхідно розглянути критерії вибору, виділити плюси й мінуси.

Боксерський мішок

Даний вид інвентарю підходить для відпрацювання спритності та сили удару. За ум'ятинами на мішку можна визначити, наскільки у вас відпрацьовані показники сили. Що необхідно враховувати, купуючи такий спортінвентар для вашого домашнього спортзалу? Вага виробу визначається ступенем вашого професіоналізму: чим менше у вас досвіду, тим легший обирайте снаряд. Якісні мішки і груші, як правило, виробляються з натуральної шкіри, відрізняються високою зносостійкістю і міцністю. Матеріал витримує навіть інтенсивні навантаження, а внутрішній матеріал відмінно поглинає навіть найсильніші удари.

Які критерії слід враховувати, якщо ви вирішили купити боксерський мішок?

 • Наявність вільного місця в приміщенні. Для цього потрібно не лише визначитися з місцем під установку обладнання, але також залишити "запас" для вільного виконання рухів. Ваші рухи не повинні сковувати предмети, що знаходяться поруч, оскільки під час тренінгу ваші думки будуть про те, щоб не врізати дивану або не промахнутися замість мішка в стінку. Приблизно 1,5 метра має залишатися навколо мішка для свободи в відточуванні майстерності.
 • Спосіб кріплення і монтаж. Існує кілька типів монтажу: на гак, на стіну, кріплення підвісної платформи до стелі. У першому випадку гак монтується до стелі за допомогою спеціальних анкерів. Ніяких підвісних стель! Монтаж платформи схожий з попереднім способом кріплення, але до стелі кріпиться ціла платформа, що трохи "розпилює", чим знижує область навантаження на саму стелю. Це як у випадку з лижами та ковзанами: чим більша площа опори, тим впевненіше буде триматися людина, а в цьому випадку - вся конструкція. До стіни: мається на увазі монтаж Г-подібної конструкції, на яку можна начепити грушу або мішок.

Переваги боксерського мішка:

 • Широкий діапазон цін. Можна купити хороший мішок для боксу за невисокою ціною.
 • Спортінвентар буває різної ваги та розмірів, що дозволяє вибрати варіант для тренувань в вузькопрофільних напрямах.
 • Розвивається сила, витривалість і спритність.
 • Підходить для відпрацювання ударів спортсменам з різним рівнем фізичної підготовки.

Недоліки:

 • При неправильній техніці велика ймовірність отримання травм.
 • Для комфортних тренувань необхідно звільнити площу в приміщенні навколо виробу, а не лише перед ним.
 • Незручність при транспортуванні.
 • Монтаж потребує додаткових інструментів і навичок.

Манекен

Користується особливою популярністю. Виробляється у вигляді суцільного тіла людини, частіше - у вигляді торсу. З його допомогою можна бити точно в ціль, як при реальному спарингу. Можна відпрацьовувати удари по больових точках противника: в голову, корпус, техніку ближнього бою, захоплення. Реалістичність відчуттів вам гарантована! У більшості моделей передбачена можливість регулювання по висоті відповідно до зросту. Манекен використовується для тренувань в багатьох видах спорту (тхеквондо, карате, ММА).

Боксерський мішок чи манекен – що вибрати для відпрацювання ударів вдома?

Які критерії враховувати, якщо ви вирішили купити манекен для боксу?

 • Наявність вільного місця в приміщенні. Для безпечного та комфортного тренінгу потрібно звільнити місце як для самого снаряда, так і для виконання рухів, які ніщо не обмежуватиме. Перевага манекена в тому, що вам досить розчистити місце безпосередньо перед ним.
 • Монтаж. Інвентар складається з напільної частини, яка створює точку опори та безпосередньо робочої частини - тіла манекена (кріпиться на опору і фіксуються за допомогою спеціальних болтів). Нижня частина заповнюється піском або водою. Ви також можете пересунути снаряд в зручне місце, на відміну від груші або мішка. Готовий до роботи виріб може важити до 250 кг (маса визначається кількістю наповнюючої речовини: чим вище показник, тим більш потужні удари витримує обладнання).

Переваги манекена для боксу:

 • Форма імітує спаринг з реальним противником, дозволяючи пропрацювати точково удари.
 • Регулювання по висоті відповідно до зросту спортсмена.
 • Універсальний манекен використовується для відточення майстерності практично у всіх видах бойових мистецтв.
 • Ризик травмуватися мінімальний, тому інвентар ідеально підходить для новачків.
 • Легко встановлюється, можна пересунути в інше місце.
 • Для тренінгу потрібно звільнити місце безпосередньо перед тренажером.
 • Зручно транспортувати завдяки розбірній конструкції й легкій вазі в неробочому стані (приблизно 20-30 кг).

Недоліки:

 • Вища ціна, якщо порівнювати з боксерським мішком або грушею.
 • Використовуючи манекен, не вийде відпрацювати силу удару.

Після того, як ви визначитеся з тим, який снаряд хочете придбати для домашнього спортзалу, відвідайте магазин "Інтер Атлетика". Ми пропонуємо купити товари для боксу та єдиноборств за найкращими цінами в Україні.

Обирайте інвентар, який буде відповідати вашим вимогам і рівню фізичної підготовки, і перемагайте противника в чесному поєдинку!