Ми знаходимося в безперервному русі: вирушаємо на роботу, повертаємося додому, їздимо лікарні, магазини, парки. Часом кожному з нас набридає громадський транспорт. У таких випадках слід задуматися про альтернативу - комфортний велосипед. Велосипедні прогулянки дають відмінне перезавантаження всьому організму, знімаючи стрес і втому, що накопичилися після напруженого робочого дня.
Важливим є той факт, що такий транспортний засіб не забруднює навколишнє середовище, чого не можна сказати про звичний транспорт.
Класифікація різновидів велобайків
Сучасний ринок пропонує величезний асортимент всіляких снарядів, які різняться за розмірами, функціональністю, цільовим призначенням, торговою маркою, кольором. Перед вибором необхідно визначитися з тим, де будете використовувати, адже для екстремальної чи спокійної подорожі знадобиться велобайк певного типу.
Які найпоширеніші види байків:
Міські. Особливою популярністю користуються серед жителів міст. Практичність і комфорт - головні характеристики велобайків. Вони не розвивають високу швидкість. Призначаються для спокійного переміщення як по асфальтовим дорогах населеного пункту, так і по трасах за його межами. Обладнуються додатково багажником, крилами, фарами, підніжкою, захисним щитком на ланцюг, кошиком для продуктів. Широке сидіння забезпечує максимальне зручне положення під час їзди. Сітібайки невибагливі в обслуговуванні. Міські велосипеди в Києві можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині.
Дорожні. Використовуються для їзди по рівних дорогах. Невисока ціна, простота конструкції, висока надійність - головні переваги. До недоліків можна віднести велику вагу, недостатню маневреність. Такі агрегати будуть прекрасним рішенням для жителів сіл.
Гірські. Одні з найпопулярніших та найпоширеніших моделей для пересування в умовах бездоріжжя, подолання перешкод через каміння, швидкісного проїзду по вузьких лісових стежках. Маневреність і легкість в управлінні - відмінні риси гірників. Їх міцна рама здатна витримати інтенсивні навантаження. Амортизаційна вилка чудово пом'якшує нерівності дороги, забезпечуючи максимальну зручність та комфорт велосипедисту. Колеса з широкими покришками, а також «зубастим» протекторним малюнком гарантують відмінне зчеплення з поверхнею. Велика кількість передач (найчастіше більше 20-ти) дозволяють змінювати швидкість при частому перепаді висот. До гірників відносять МТБ, АТБ, хардтейли, найнери, які відрізняються між собою своїми можливостями.
Туристичні. Ідеальні для туризму рівними трасами. Обладнані жорсткою вилкою, потужною світлотехнікою, багажником з розрахунком на велику вагу, широкими колесами. Розраховані на подолання великих дистанцій.
Шосейні. Призначаються для шосейних гонок. Характеризуються легкою вагою, вузькими покришками, кермом у формі баранячих ріг. Саме така конструкція забезпечує відмінну аеродинаміку. Велобайки здатні дуже швидко розвивати високу швидкість. Тонкий протекторний малюнок знижує зчеплення з дорожнім полотном.
Скільки коштує велосипед? Рівень якості й ціни залежить від матеріалів, з яких виконаний весь механізм. Наприклад, рама може бути з високоякісної сталі, алюмінію, карбону, титану, магнію. Багато брендів використовують елементи іменитих світових виробників (наприклад, Shimano), інші намагаються розробити свої власні деталі.
Транспортні засоби можна класифікувати за типом конструкції
Складаний. Чудова функція, адже в складеному вигляді снаряд займає небагато місця, а це дуже зручно при транспортуванні.
Вантажний. Має три колеса (одне розташовується попереду, два - позаду) та візок (для перевезення вантажів).
Електровелосипед. Наявність велодвигуна значно спрощує роботу велосипедисту. Такий екологічно чистий вид байка дозволяє з легкістю долати тривалі відстані.
Тандем. На ньому можуть одночасно їхати двоє людей. Той, хто сидить спереду відповідає за рульове управління і перемикання передач. Важливо обертати педалі одночасно.
Лігерад (лежачий). Спинка розташовується практично в горизонтальному положенні. На таких винаходах мають можливість їздити люди з проблемами суглобів та опорно-рухового апарату.
За призначенням байки виділяють
Чоловічі. Традиційні агрегати.
Жіночі. Геометрія рами розроблена з урахуванням особливостей жіночої анатомії.
Підліткові. Відрізняються від «дорослих» тільки габаритами, не уступаючи функціональністю.
Дитячі. Різноманіття моделей порадують кожного найвибагливішого маленького велолюбителя. Існують двоколісні, триколісні й чотириколісні (бічні знімаються). Оснащені, як правило, ножним гальмом.
Вибираючи собі надійного друга, який буде супроводжувати Вас під час подорожей, пам'ятайте - важливо враховувати власний ріст (кожен виробник вказує відповідність розміру рами до росту людини). Від цього показника безпосередньо залежить зручність і комфорт.
В Україні Ви можете купити якісний велосипед, відвідавши наш інтернет-магазин interatletika.com.ua. Наші досвідчені фахівці проконсультують й допоможуть зробити правильний вибір, враховуючи всі Ваші побажання.
Отримуйте позитивні і яскраві враження, здійснюючи велопрогулянки вулицями рідного міста, приймаючи участь в швидкісних турнірах, здійснюючи турпохід в компанії «залізного коня».