Кожній дитині цікаво пізнавати світ, все досліджувати й постійно перебувати в русі. У наші дні існує величезний вибір всіляких пристосувань, які дають змогу активно проводити час: ролики, толокари, самокати, велосипеди, скейти. У даній статті ми поговоримо про останній варіант, адже дуже багато дітей різної вікової категорії проявляють інтерес до скейтбордингу.
Таке захоплююче заняття не тільки дарує масу незабутніх вражень, але також виробляє координацію та витривалість, зміцнює діяльність дихальної і серцево-судинної систем, підвищує імунітет, заряджає бадьорістю та прекрасним настроєм.
Конструкційні особливості і характеристики
Скейтбординг, як масове явище, зародився в Каліфорнії в 50-х роках минулого століття, стрімко набираючи обертів (на 60-ті припадає пік популярності). Варто відзначити, що тоді пристрої мали багато недосконалостей, що призводило до різних травм скейтбордистів. Майже десятиліття виробники максимально вдосконалювали винаходи, конструкція яких не змінювалася до сьогоднішнього дня.
Що ж являє собою сучасний скейтборд?
Це досить простий снаряд, що складається з таких елементів:
Дека. Являє собою «серце» самого пристосування. Якісне спорядження виробляється з канадського клена. Для більш простих моделей застосовують також російський або китайський клен. Деревина укладається в кілька шарів (сім-дев'ять) і пресується. Такі скейтборди відрізняються надійністю, міцністю. Сучасний ринок пропонує моделі з пластика або поліпропілену, що є відмінним рішенням для діточок або новачків. Деки з алюмінію та скловолокна призначені для професіоналів. Поверхня покривається спеціальним антиковзким покриттям, яке запобігає зісковзуванню ніг як під час руху, так і при виконанні різних трюків. Можна зустріти всілякі варіації барвистого оформлення, але це покриття з часом втрачає зовнішній вигляд.
Траки. Це спеціальні деталі, які кріпляться безпосередньо під дошкою. Відрізняються вони як по вазі, так і по ширині. Підвіски не повинні виступати за межі самої дошки. Скільки коштує якісний скейт? Важливо відзначити, що на вартість впливають такі критерії: виробник, використовувані матеріали кожної деталі. Підвіски можуть бути виготовлені зі сталі або алюмінієвого сплаву (що теж відображається на ціні). Останній варіант забезпечує кращу маневреність за рахунок своєї невеликої ваги.
Колеса. Різняться за розміром і жорсткістю. Ці показники впливають на швидкість пересування, а також маневреність. Великий діаметр коліс забезпечує відмінну прохідність й дозволяє швидко розвивати швидкість. Виконані вони з поліуретанового композита. Слід звернути увагу на жорсткість: вона становить від 78 до 102%. Чим менший показник, тим більше коліщатка пом'якшують нерівності дорожнього полотна (стираються швидше, ніж у варіанті з більш високою твердістю). Для дітей та початківців слід вибирати спорядження з широкими невеликими колесами, які гарантують гарну стійкість, вони досить слухняні в управлінні і відмінно підходять для катання по асфальтованих дорогах.
Підшипник. Відповідає за накат та швидкість пересування, розподіляє навантаження (в кожне колесо вставляється по два підшипника). Такі елементи бувають різного класу точності, як правило, від ABEC1 до ABEC7 (до міцності ставте особливі вимоги). Їх швидкість прямо пропорційна цифрі - чим вона вища, тим більшу швидкість розвиває скейтборд.
Поради стосовно вибору обладнання
Якщо Ви вирішили купити скейт в Києві або будь-якому іншому місті України, то потрібно правильно підібрати агрегат, враховуючи свою вагу, зріст, а також місцевість, де буде експлуатуватися агрегат. Для середнього розміру ноги оптимальним вважається пристрій з шириною дошки в 20 см. Для тих, хто тільки починає пізнавати такий екстремальний вид спорту, краще віддати перевагу більш довгим снарядам. Спорядження з іншими параметрами знадобиться після закріплення навичок катання. Перед придбанням обов'язково зверніть увагу, щоб поверхня була рівною і не мала ніяких подряпин чи інших пошкоджень. Найменші нерівності можуть призвести до ускладнень в процесі навчання, підвищують ризик отримання травм. Хороший аксесуар повинен добре пружинити.
В Україні купити дитячий скейт Ви можете, відвідавши інтернет магазині InterAtletika. Для досягнення результатів необхідно запастися завзяттям, власними силами і терпінням!